KIM JESTEŚMY

Eurocash Dystrybucja wchodzi w skład Grupy Eurocash S.A. – lidera na rynku dystrybucji FMCG w Polsce (artykułów szybkozbywalnych). Jednostka biznesowa powstała w wyniku połączenia Eurocash S.A. i Tradis Sp. z o.o. w kwietniu 2014 roku.

Jesteśmy solidnym i wiarygodnym partnerem, skutecznie wspierającym rozwój przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną w sektorze FMCG. Naszym celem jest zwiększanie konkurencyjności naszych Klientów i budowanie ich przewagi na rynku.

DO GRONA NASZYCH ODBIORCÓW NALEŻĄ

  • supermarkety,
  • delikatesy,
  • sieci franczyzowe i partnerskie (Groszek, Lewiatan, Euro Sklep, Gama)
  • stacje benzynowe (PKN Orlen, Lotos, Statoil, Lukoil)
  • liderzy w swoich kategoriach: HDS, Lyreco, Superpharm, Cinema City, Wars.

EUROCASH PO POŁĄCZENIU Z TRADISEM


Powierzchnia magazynowa
ponad 0,5 mln m.kw.

Flota
900 samochodów dostawczych

Asortyment
27 000 SKU

Integracja Grupy Dystrybucyjnej Tradis z Grupą Eurocash dla naszych Klientów to:

  • szybsza dostawa towaru do sklepu dzięki bardziej rozbudowanej sieci magazynów w całej Polsce
  • większa efektywność dystrybucji
  • obniżenie kosztów i szersza oferta asortymentowa
  • pełniejsze wsparcie marketingowe dla właścicieli sklepów franczyzowych (reklama w ogólnopolskiej TV i cenne nagrody dla Klientów)
  • lepsze dostosowanie oferty do oczekiwań Klientów i podążanie za trendami rynkowymi

HISTORIA

Bez nazwy 3_sep

 

 

 

Historia sięga lat 90. XX wieku – wtedy powstała spółka cywilna Eldorado; rok później otwarto pierwszy oddział w Rykach rozpoczynając dynamiczny rozwój terytorialny spółki. W 1995 roku Eldorado zmieniło formę prawną przekształcając się ze spółki cywilnej w spółkę akcyjną. Rok później powstała spółka BOS S.A.

 

 

ehurtownia_logoSpółka Eldorado postawiła na komunikację elektroniczną, instalując w 1998 roku pierwszy modem telefoniczny umożliwiający komunikację elektroniczną z Klientami, a już w grudniu 2000 roku uruchomiono internetową platformę B2B eHurtownia.

Giełda Papierów Wartościowych

 

W styczniu 2002 r. Eldorado S.A. zadebiutowało na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

IM003434

 

 

Lata 2004-2007 to okres stopniowej konsolidacji spółek: w 2004 r. BOS S.A. połączył się ze spółkami DLS S.A. i Sygel-Jool S.A. tworząc Grupę Kapitałową BOS. W następnym roku do Grupy Kapitałowej BOS dołączyły spółki: DEF Sp. z o.o., Express Podlaski i Arsenal. W 2006 r. Podpisano warunkową umowę konsolidacyjną pomiędzy Eldorado S.A. i BOS S.A.

 

eldorado

2007 to rok powstania spółki Emperia Holding S.A. (na skutek połączenia Eldorado S.A. z BOS S.A.)Ze struktur Eldorado S.A. wydzielono działalność dystrybucyjną i wniesiono  ją aportem do nowo utworzonej spółki giełdowej Eldorado Sp. z o.o.

 

Kopia Tradis_paleta_3D

W 2008 r. powstała spółka pod nazwą Tradis. Głównym celem jej powołania była integracja segmentu dystrybucji Emperii, działającego wcześniej w ramach kilku podmiotów (Eldorado, BOS, DLS, Sygel-Jol, Alpaga-Xema, Sydo i Expres Podlaski). Grupa – w 2009 r. – powiększyła się o spółkę Ambra, dystrybutora chemii gospodarczej i kosmetyków na terenie Śląska, Opolszczyzny i Małopolski.

orlen

 

W 2010 r. Tradis rozpoczął współpracę z PKN Orlen dostarczając napoje, słodycze i piwo do 1400 stacji Orlen i Bliska w całej Polsce.

 

 

Logo-Eurocash-GRUPA-3D-color

21 grudnia 2011 r. Grupa Dystrybucyjna Tradis dołączyła do Eurocash S.A. W ramach transakcji Eurocash przejął działalność spółek dystrybucyjnych: Tradis, DEF i Ambra, sieci franczyzowych: Euro Sklep, Groszek; Drogerie Koliber, Lewiatan Holding oraz pozostałych spółek PSH Lewiatan, w których udziały miała Emperia Holding, a także spółkę Partnerski Serwis Detaliczny – organizatora sieci Gama.
Rok 2013 był rokiem integracji spółki Tradis ze strukturami Eurocash. W dniu 17 grudnia 2013 r. obie spółki, działając na podstawie Kodeksu Spółek Handlowych, uzgodniły plan połączenia Spółek. W tym też roku akcje Eurocash weszły do indeksu WIG 20.

 

ec-dystrybucja_3D_RGBW kwietniu 2014 roku Eurocash połączył się ze spółką zależną Tradis – przejętą pod koniec 2011 r. od giełdowej Emperii. Połączenie nastąpiło poprzez przeniesienie majątku spółki Tradis – jako spółki przejmowanej – na spółkę Eurocash – jako spółkę przejmującą .

NAGRODY I OSIĄGNIĘCIA

O GRUPIE EUROCASH

eurocash
Misją Grupy Eurocash jest poprawa konkurencyjności małych i średnich sklepów, aby lokalni kupcy stali się największą siłą w handlu detalicznym w Polsce. Współpraca z Grupą Eurocash jest najbezpieczniejszym i najpewniejszym sposobem osiągnięcia sukcesu na rynku.

ROZPOCZNIJ WSPÓŁPRACĘ Z EUROCASH DYSTRYBUCJA